התחבורה הציבורית בארץ אינה טובה דיו והכבישים פקוקים, כך שמי שמעוניין להגיע בזמן לעבודה אשר נמצאת במרחק סביר מביתו צריך לחשוב על דרכי תחבורה אלטרנטיביות. הפתרונות הבאים הינם פתרונות  שמנצלים את הטכנולוגיה הקיימת על מנת להביא לכך שאנשים יגיעו בזמן לעבודה ויעשו זאת בנוחות. במאמר הבא ניתן 3 דרכים חדשניות אשר מהוות פתרון אידיאלי למצב הקיים.

אופניים חשמליות

אופניים חשמליות מהוות את הפתרון האלטרנטיבי הקלאסי להגעה לעבודה שלא באמצעות כלי רכב או תחבורה ציבורית. יתרונם של האופניים החשמליים הוא שאין צורך ברישיון, ניתן בעזרתן לתגבר על כל הפקקים והן ידידותיות לסביבה עקב היותן חשמליות. החיסרון הוא שמדובר בכלי תחבורה דו גלגלי ולכן יש לנסוע בזהירות בעת נסיעה עליהן, ולהקפיד על כך שהציוד יהיה תקין. על פי התקנות החדשות של משרד התחבורה רכיבה על אופניים חשמליים מותרת רק מגיל 16 וחובה לחבוש קסדה, ובנוסף הרכיבה עליהם מותרת על הכביש בלבד ולא על המדרכה.

קורקינט

הקורקינט החשמלי הוא כלי תחבורה נפוץ בעיקר בערים הגדולות בהם הוא מסייע לאנשים להגיע בנוחות למקום העבודה מבלי להשתמש בתחבורה הציבורית. מדובר בכלי חסכוני, קומפקטי, יעיל, נוח, קל לתחזוקה ושהנסיעה עליו פשוטה.

חסרונו של הקורקינט החשמלי הוא גודלו – מדובר בכלי רכב דו גלגלי קטן כך שפחות קל להבחין בו על הכביש מה שהופך אותו לפגיע יותר. הנסיעה עליו היא מגיל 16 ומעלה, מחייבת חבישת קסדה והמהירות המרבית היא 25 קמ"ש. בנוסף, בנסיעה על קורקינט אסור להסיע אדם נוסף ואסור לסוע אתו על המדרכה.

הוברבורד (מיני סאגווי)

הוברבורד, או “מיני סגווי”, הינו משטח מתכת קשיח שמחוברים אליו 2 גלגלים. את ההוברבורד ניתן להרים בקלות על מנת ללכת בין המדרכה לכביש, מן הבית אל הרחוב ומן החנייה אל המשרד.

הטכנולוגיה של ההוברבורד מתבססת על חיישנים המחוברים למין מחשב קטן משוכלל בגוף ההוברבורד, ותפקידם הוא לקלוט את נטיית הגוף. השליטה בהוברבורד מתבצעת בעזרת תנועות גוף קדימה, אחורה ולצדדים. עם ההוברבורד ניתן להגיע למהירות של עד 20 קמ”ש ולמרחק של עד 30 קילומטר והנסיעה בו דורשת יכולת שליטה מסוימת הנרכשת עם הזמן. יתרונו הינו ניידות וקומפקטיות וחסרונו הינו שהוא מתאים למרחקים קצרים יחסית בין הבית לעבודה.

נוח להגיע לעבודה!

לסיכום, הסתמכות על התחבורה הציבורית איננה כורח המציאות וניתן להיעזר בכלי תחבורה נוחים אלה על מנת להגיע לעבודה. ניתן גם לשלב את השימוש בכלים אלה יחד עם תחבורה ציבורית וכך להקטין את השימוש בשירותי התחבורה הציבורית למשל, נסיעה ברכבת ומתחנת הרכבת עם אופניים חשמליים, הוברבורד או קורקינט ממונע.

Call Now Button