האופניים החשמליים נהיו חלק בלתי נפרד מן הרחוב הישראלי, וקהל חובבי הרכיבה על אופניים אלו הולך ומתרחב. עבור מי שעדיין מלא מכיר את האופניים החשמליים על חלקיהם, מובאת להלן סקירה על כל חלק ותפקידו.

 

מנוע

המנוע ממיר את האנרגיה מן הסוללה לתנועה, שתניע את האופניים. בגדול קיימים שני סוגי מנועים – מנועים עם מברשות, ומנועים ללא מברשות, נכון להיום, מנועים ללא מברשת דוחקים הצידה את המנועים שמיושנים עם המברשות. בנוסף, קיימים מיקומים אפשריים שונים למנוע – מנוע שממוקם על אחד הגלגלים – קדמי , או אחורי, ולעומתו מנוע שמורכב על הארכובה. לכל סוג מנוע ולכל אחד מהמיקומים יתרונות וחסרונות, ואם אתם עומדים לפני רכישה, כדאי להתייעץ עם רוכב מנוסה לגבי סוג המנוע העדיף עבורכם, ומיקומו.

 

סוללה

הסוללה היא המניעה את האופניים החשמליים, ולכן חשוב שתהיה סוללה איכותית המיוצרת על ידי חברה מוכרת. סוללה איכותית תיתן לאופניים טווח נסיעה גדול יותר, תיטען מהר, ותאריך ימים יותר מסוללה באיכות ירודה. קיימות סוללות ניקל, קדמיום, ועופרת, אך הסוללות המומלצות והיעילות  הן סוללות ליתיום.  

 

שילדה

השלדה האידיאלית לאופניים חשמליים היא שילדת אלומיניום, שמשלבת תכונות של עמידות וחוסן, יחד עם משקל קל. רוכבי אופניים חשמליים נדרשים לעתים קרובות לשאת את האופניים, בייחוד במרחבים עירוניים, לכן חשוב שמשקל האופניים יהיה קל עד כמה שניתן. את גודל השלדה יש להתאים למידותיו של הרוכב, ותוכלו לעשות זאת בחנויות אופניים מקצועיות, בעזרת מוכר מומחה בתחום. בנוסף קיימת אפשרות של אופניים מתקפלים, אשר מתאימה למי שנאלצים מדי יום לשאת את האופניים למשרד, לבית, או לקרון הרכבת.

 

גלגלים

הגודל המומלץ עבור אופניים חשמליים הוא 20 אינטש, אך יש לקחת בחשבות את אופי הרכיבה, תנאי השטח, ומימדיו של הרוכב. באופן כללי, גלגל גדול מאפשר בלימת זעזועים טובה, ומהירות גבוהה, בעוד שגלגל קטן מאפשר האצה גבוהה יותר, אך מגביל את המהירות המרבית.

 

בלמים

הבלמים באופניים חשמליים צריכים להיות מתואמים עם המנוע, כך שכאשר מופעל הבלם, נעצרת או מואטת פעולת המנוע החשמלי. חוסר תיאום בין הבלמים והמנוע יסכן אתכם, ועלול לגרום לתאונות ופציעות מיותרות.

 

לסיכום

כעת, לאחר שקראתם את הכתוב לעיל, יש בידכם מידע נחוץ, שיעזור לכם לקבל החלטה נבונה, ולבצע את הבחירה המתאימה בבואכם לרכוש אופניים חשמליים. חשוב לציין, שיש לוודא כי האופניים עומדים בכל התקנים והדרישות, וכי עדיף לרכוש אופניים חשמליים המיוצרים על ידי חברות מוכרות ואמינות, ונמכרים בחנויות אופניים מקצועיות. בנוסף לכך, אל תתפשרו על מנוע, סוללה, ושלדת אלומיניום איכותיים, שכן במקרים אלו, על מה שאתם קונים היום בזול, אתם עלולים לשלם מחר ביוקר. כל שנותר כעת הוא לאחל לכם רכיבה נעימה, ובטוחה.

 

Call Now Button