מהם כלי הניידות החשמליים הנפוצים בישראל

ההתניידות באמצעות כלי ניידות חשמליים קטנים, שאינם כלי רכב, הולכת ונהיית נפוצה בארצנו ובעולם. כלי ניידות חשמליים הם ידידותיים לסביבה, פוטרים את הרוכב מן הצורך לאתר חנייה, מתשלום דמי חנייה, ומעמידה בפקקים. לפניכם כמה מילים על כלי הניידות החשמליים הנפוצים בארצנו.

 

אופניים חשמליים

האופניים החשמליים הם פיתרון מצוין לכל מי שצריך לנוע באופן יום יומי במרחבים אורבאניים. הם טרנדיים, קוליים, ומי שאוהב אופנה ואביזרים, יכול ליהנות מעולם שלם של אופנת רכיבה ומוצרים נלווים. אופניים חשמליים טובים ישרתו את הרוכב בעיר ובכפר, בדרך לעבודה ובטיולים משפחתיים, ויספקו אפשרות לשמור על כושר מחד, ולא להתאמץ יותר מדי מאידך. הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16, במהירות מירבית של 25 קמ"ש, בשבילי אופניים או בכבישים, אסורה רכיבה על אופניים חשמליים במדרכות המיועדות להולכי רגל.

 

סגווי

הסגווי (segway) או בשמו העברי – רכינוע,  הוא כלי תעבורה שנשלט באמצעות הטיית הגוף, רכינה קדימה מאיצה את המהירות, ורכינה לאחור מאיטה את הנסיעה, עד לעצירה. קיים דגם המתאים לרכיבה במרחבים עירוניים, על מדרכות, וכמו כן, קיים דגם בעל צמיגים עבים וגדולים יותר, המתאים לרכיבת שטח. אחד השימושים הנפוצים של כלי תעבורה זה הוא באתרי תיירות, ובמסלולי טיול עירוניים. רוכבי סגווי בישראל מחויבים לחבוש קסדה, והתנועה עם סגווי בערים מותרת רק על מדרכות המיועדות להולכי רגל, במהירות מקסימאלית של 13 קמ"ש.

 

קורקינט חשמלי

מדובר בכלי התעבורה הישן והטוב, שליווה רבים מאיתנו בילדותנו, אלא שהפעם הוא מצויד במנוע חשמלי. תקנות התעבורה קובעות שקורקינט חשמלי צריך להיות בעל הספק של עד 250 וואט, משקל של עד 30 ק"ג, ומהירות שאינה עולה על 25 קמ"ש. הגיל המותר לרכיבה על קורקינט חשמלי בישראל הוא 16.

 

הוברבורד

ההוברבורד הוא הגרסה המוקטנת של הסגווי, או אם תרצו, סקייטבורד חשמלי. את שמו קיבל כלי התעבורה הקומפקטי הזה מן ההוברבורד בסרטי המדע הבדיוני בחזרה לעתיד 2 ובחזרה לעתיד 3, שבהם היה מדובר בגלשן מרחף. אמנם ההוברבורד של ימינו אינו מרחף, אך השם דבק בו. זהו כלי נוח לנשיאה, ידידותי לסביבה, ומהנה לרכיבה, ובדומה לסגווי, ההתקדמות נשלטת באמצעות הטיית המשקל קדימה או אחורה.

 

העתיד כבר כאן

לפני שני עשורים, כלי התעבורה החשמליים של היום נראו כפריטים מסרטי מדע בדיוני, אולם הם כאן, והם אמיתיים, כיפיים, ידידותיים לסביבה, ושימושיים מאוד. בין אם אתם צריכים פיתרון להגיע בנוחות לעבודה בכל יום, או מחפשים כלי תעבורה מהנה לטיולים משפחתיים, ובין אם אתם בעלי אתר תיירות ונופש, ומעוניינים להציע לאורחים ותיירים סיורים מודרכים בסביבה, כלי הרכב החשמליים החביבים הללו הם פיתרון מצוין, טרנדי, מתקדם, ונוח. אם טרם התנסיתם ברכיבה על אחד מכלי התעבורה החשמליים הללו, זה הזמן לשנס מותניים, ולעלות על רכבת הקדמה הנעה לעבר העתיד.

 

Call Now Button