מהם היתרונות של כלי תחבורה חשמליים

אופניים חשמליות ספיריט | אופניים חשמליות 36v | אופני spirit

 

קרוב לשלושה וחצי מיליון רכבים ממונעים נוסעים בכבישי ישראל – נתון המספק הסבר מצוין לעומס בכבישים, לעליה במספר תאונות הדרכים ולבעיות החניה שעושות את דרכן גם לערים השוכנות בפריפריה. כשזוהי המציאות שעמה אנו מתמודדים, מה הפלא שעוד ועוד אנשים בוחרים בפתרון זמין, קל, זול ונוח כדי להתנייד, ומאמצים כלי תחבורה חשמלי? גם אתה רוצה אחד כזה? קרא וגלה מהם כלי התחבורה החשמליים שעומדים לרשותך, מהם היתרונות של כלי תחבורה חשמליים ואיך תבחר בכלי התחבורה החשמלי האידאלי עבורך.

מגוון רחב של כלי תחבורה חשמליים

כלי תחבורה חשמליים הם כלי תחבורה המופעלים בעזרת סוללה חשמלית נטענת, בשונה מרכב מנועי. עם השנים ישנו גידול עקבי ומשמעותי הן במספר המשתמשים בכלי רכב חשמליים והן במגוון של כלי הרכב החשמליים הזמינים לבחירת המשתמשים. חדשות לבקרים מושק כלי רכב חשמלי חדש, ולך נותר רק לבחור איזה כלי חשמלי לאמץ.

אילו כלי תחבורה חשמליים קיימים?

אופניים חשמליות, קורקינט חשמלי, קלנועית, סגוויי והאברבורד. אלה הם הסוגים העיקריים של כלי תחבורה חשמליים.

מהם היתרונות של כלי תחבורה חשמליים?

חסכון בעלויות – להבדיל מרכבים ממונעים, ההשקעה הכלכלית הכרוכה ברכישה ובתחזוקה של כלי תחבורה חשמלי היא חד פעמית ונמוכה. אין הוצאות על לימודי נהיגה, אין הוצאות על ביטוח, אין הוצאות על דלק וגם לא נדרש תשלום מס.
אין צורך ברישיון נהיגה – האפשרות לרכוש כלי תחבורה חשמלי פתוחה גם בפני מי שאין בידיו רישיון נהיגה.
● אין צורך לחפש חניה – זהו אחד היתרונות הבולטים של כלי תחבורה חשמליים.
הימנעות מפקקים – עוד יתרון בולט של כלי תחבורה חשמלי, המאפשר הגעה ממקום למקום בקצב מהיר יחסית, בקלות, ביעילות וכמעט ללא עלות, הוא שבזכותו תצליחו להימנע מעמידה מייגעת ומורטת עצבים בפקקים.
נוחות – רוב כלי התחבורה החשמליים אינם מחייבים מיומנות מיוחדת, הם נוחים לשימוש, קלים לרכיבה ומתאימים כמעט לכל משתמש.

איך בוחרים כלי תחבורה חשמלי?

תקציב – השיקול התקציבי, ובמילים אחרות – כמה כסף תוכל להשקיע ברכישת כלי התחבורה החשמלי – הוא שיקול מרכזי בעת בחירת כלי התחבורה.
בטיחות – מומלץ לבחור בכלי תחבורה בטוח לשימוש, קל לתפעול ולבלימה, ששימוש בו איננו מסכן את הרוכב או את המשתמשים האחרים בכביש ובמדרכה.
נוחות – בעת בחירת כלי התחבורה יש לבחון את גובהו ואת תכונותיו הפיזיות האחרות כדי להבטיח נוחות מקסימלית.
מקום אחסון – עוד שיקול חשוב הוא מקום האחסון הזמין. אל תשכחו שאת כלי התחבורה עליכם לאחסן במקום בטוח שמספיק למידות כלי התחבורה וגם מגן עליו מפני גניבה (תמיד ניתן לרכוש שרשרת וגם מנעול חזקים למניעת גניבות).
מטרות הרכישה – יש לקחת בחשבון את מי ישמש כלי התחבורה, לאיזו מטרה, לאילו מרחקים הוא אמור לנייד אתכם ועוד.

מודעות לחסרונות

בעת בחירת כלי תחבורה חשמלי יש גם להתחשב בחסרונות של כל כלי תחבורה חשמלי שעומד על הפרק. לכל כלי תחבורה יתרונות וחסרונות משלו. כדי להדגים את הפעלת מערך השיקולים, תוך התייחסות ליתרונותיו וחסרונותיו של כל כלי תחבורה נערוך השוואה מהירה בין אופניים חשמליים לקלנועית:

בגזרת האחסון יש לאופניים חשמליים יתרון ברור, ודאי בהתחשב בכך שישנם אופניים חשמליים מתקפלים. לעומת זאת, בגזרת המהירות, היעילות והמרחק, קלנועית היא כלי התחבורה המנצח מבין השניים. מבחינת נוחות שימוש ומיומנות נדרשת – שני כלי התחבורה דורשים שליטה ויכולת מוטורית בסיסית, אך בגזרת המחיר, אופניים חשמליים לרוב ינצחו בשל עלותם הנמוכה יחסית. מובן שבהשוואה הזו חשובה מכל מטרת הרכישה, שכן כל אחד מכלי הרכב הללו מיועד לקהל יעד שונה בתכלית.

בברכה,

צוות SoftRide

Call Now Button