רכיבה על אופניים חשמליים הולכת ונהיית פופולארית, והציוד הנלווה לרוכבי אופניים מתפרש על תחומים רבים, החל מביגוד מתאים לרכיבה בקיץ ובחורף, עבור דרך אמצעי בטיחות כמו נצנצים, אפוד זוהר, ומנעול איכותי, וכלה בגאדג'טים כמו רצועות למצלמה, או מתקן לטלפון הסלולארי. כיצד תבחרו את הציוד המתאים לכם – על כך בשורות הבאות.

 

קודם כל בטיחות

 

רוכבי אופניים חשמליים נמצאים בסיכון מפגיעתם של כלי רכב גדולים יותר הנוסעים בכבישים, לכן חשוב להקפיד שתיראו למרחוק, ציוד בטיחות כמו נצנץ, אפוד זוהר, או אורות הפועלים כשגלגלי האופניים מסתובבים, יהפכו אתכם לנראים היטב גם בשעות הלילה, או בימים סגריריים. בנוסף לכך, חובה לרכוש קסדה מתאימה, הקסדה צריכה להתאים למידת הראש שלכם, וכן לאופי הרכיבה. כמו כן, אל תשכחו כי פעמון או צפצפה הם אביזר חובה על פי החוק, ויעזרו לשמור על בטיחותכם בכבישים ובדרכים.

 

ביגוד

 

  • בחורף רצוי להצטייד בכפפות, מגני צוואר, מחממי אוזניים, חולצה תרמית מנדפת כשכבה תחתונה, וחולצת רכיבה רגילה מעליה, ובנוסף, מעיל גשם, ושרוולי ידיים ורגליים מלייקרה או פליז, אותם ניתן להסיר בעת הצורך. מידת המיגון מפני קור ורטיבות תלויה במידת הרגישות של הרוכב, ובאזור הרכיבה, בישראל החורף אינו מאיים, ואם אינכם סובלים מקור, תוכלו לוותר על חלק מהפריטים.
  • בכל העונות, מומלץ להצטייד בבגדי רכיבה העשויים בד מנדף זיעה ונושם, כמו כן, רכשו מכנסי רכיבה עם ריפוד באזור המפשעה, זה יוכיח עצמו כרכישה נבונה ברכיבות ארוכות.
  • נעליים – קיים מגוון של נעלי רכיבה המתאימות לתנאי שטח שונים, כשמדובר באופניים חשמליים, הרכיבה היא בדרך כלל רכיבת כביש, לפני הרכישה הקפידו למדוד כמה זוגות, ובחרו את הנעליים הנוחות ביותר. לרכיבה בגשם כדאי לרכוש ערדליים, שיגנו על הנעליים מרטיבות.

 

אביזרים

 

קיים מגוון רחב של אביזרים לאופניים, ומה שחשוב הוא להתאים את האביזר לצרכיכם. בקבוק מים לאופניים הוא אביזר חובה לרכיבה מהנה, כמו כן, אם אתם מוצאים עצמכם רוכבים לקניות, כדאי שתרכשו סל מתאים לנשיאת המצרכים, כך שלא תצטרכו לרכב עם תיק מלא על הגב, ואם אתם רוכבים עם הילד לגן בבוקר, רכשו מושב מתאים לילד. לעומת זאת, אם אתם רוצים ליהנות ממוזיקה דרך הטלפון, או לשמור על  קשר עם העולם בזמן הרכיבה, רכשו מתקן לטלפון הסלולארי, ואם אתם אוהבים לתעד כל מה שקורה איתכם, תוכלו לרכוש אביזרים לחיבור מצלמה לכידון האופניים.

 

התאמה אישית

כפי שניתן להסיק, תחום הרכיבה על אופניים חשמליים מייצר מגוון רחב של אביזרים ופריטי לבוש נלווים. הדרך לבחירה נכונה של האביזרים והביגוד היא התאמתם לצרכיכם ומידותיכם, ולאופי הרכיבה שלכם. כבתחומים רבים אחרים, גם בתחום הציוד לרוכבי אופניים חשמליים אופנות באות והולכות, המלצתנו לרכישה נבונה היא לבחור את הפריטים שמתאימים לצרכיכם, ולא בהכרח את הלהיט האופנתי האחרון.

 

לסיכום, הביגוד והציוד הנם משמעותיים ויכולים להשפיע על איכות הרכיבה במידה משמעותית. לכן, מומלץ לפנות לחנות נעלי ספורט בעלת מוניטין על מנת לרכוש ציוד ופריטי לבוש איכותיים.

 

 

Call Now Button