איך ניתן לשמור על האופניים החשמליים

bikelock

אין רגע יותר מכעיס ומעצבן מהרגע שבו אתה מגלה שנגנבו לך זוג אופניים חשמליות שעלו לך כל כך הרבה כסף, ועל זה רוכב אופניים חשמליים שעבר מקרה של גניבה יעידבמאמר זה ננסה לתת כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על האופניים החשמליים ולמנוע את עוגמת הנפש, הכיס והעצבים שלכם.

יש הערכות שבישראל נגנבים בכל שנה למעלה מעשרת אלפים זוגות אופניים חשמליים.

 אז מה אפשר לעשות כדי שלכם זה לא יקרה?

קצת הכרה של האויב רוב האופניים החשמליים שנגנבים בארץ הם תוצאה של נעילה לא נכונה או התנהלות לא נכונה של בעל הכלי, המונח "השארתי אותם רק לדקה" נשמע באוזני לפחות פעם ביום, אז דקה זה מעל ומעבר לזמן שגנב צריך כדי לקחת לכם את האופניים בזמן שהם לא קשורות.

 

אמצעי הגניבה הפופולארי ביותר הוא כלי שנקרא "תוכי" אך למזלנו תוכי יכול לחתוך רק חלק מהמנעולים,

אז בואו נכיר קצת את סוגי המנעולים, יש המון סוגי מנעולים חברות שונות, מחירים שונים וכמובן איכויות שונות, בנוגע לקשירה של אופניים חשמליים אנחנו לא ממליצים לכם לחסוך על המנעול. אתם בוודאי שמעתם כבר את המשפט "הזול עולה ביוקר" אז זה בדיוק הכוונה של.ו גנב יכול לחתוך מנעול פשוט בעזרת תוכי במספר שניות ולהיעלם לכם עם האופניים. לא חבל?! 

אז איזה מנעולים כן לקנות?

יש כמה חברות מובילות שלאחר בדיקה אנחנו בהחלט ממליצים עליהם:

kryptonite – abus – magnum onguard

חברות אלו הוכיחו שהן יכולות לייצר מנעולים איכותיים ביותר ששום תוכי לא יוכל לחתוך, אז נכון דיסק חותך הכל אבל יש דעה שאומרת שכל מטרת הנעילה היא להיות פחות גניב מהאופניים שלידיך ופשוט לגרום לגנב לעבור לאופניים החשמליות הבאות אך שימו לב כל חברה שציינו מייצרת מספר רחב של מנעולים חזקים יותר וחזקים פחות,הם מדרגים את המנעולים שלהם לפי מספר חוזק ההמלצה היא לקחת את המנעול הטוב ביותר שלהם או לפחות אחד מתחתיו.

איך ולאן לקשור את האופניים?

בעת קשירת האופניים שימו לב שהעצם אליו אתם קושרים הוא עצם מקובע ושלא ניתן להזיז אותו.
עוד נקודה חשובה היא איפה נועלים, כמובן שאין מקום בטוח כמו בבית, אבל לא לכולנו יש את האופציה או את היכולת להעלות את האופניים הביתה

אז במידה והחלטתם לנעול את האופניים מחוץ לבית שימו לב לשים אותם במקום מרכזי ומואר ככל האפשר ולהתרחק מסמטאות חשוכות ומקומות נטושים. כאשר מדובר באופניים חשמליים הכי חשוב שהסוללה לאופניים תהיה איתכם תמיד. 

חשוב לראות שהעובי של המנעול הנו מספיק רחב, כדי שלא יהיה ניתן לחתוך אותו בקלות. השיטה המומלצת ביותר היא לקשור את המנעול בחלק הכי עבה של האופניים ולא בחלק האחיזה שהוא דק מידי. במידה והגלגל הקדמי שלכם הוא בעל מנגנון לשליפה מהירה, ההמלצה היא או להחליף את המנגנון לנעילה עם ברגים או לנעול גם אותו.
עוד פרט חשוב לפני שניגשים לקנות מנעול יש לקחת שחוץ מלנעול את שילדת האופניים.

נעלו גם את הגלגל האחורי

חשוב מאוד לנעול גם את הגלגל האחורי של האופניים החשמליים שכן הוא גלגל מנוע ועלותו מאוד יקרה, שימו שבמידה וקניתם מנעול שרשרת אז וודאו שהוא מספיק ארוך כדי לקשור גם את השילדה וגם את הגלגל האחורי, במידה ורכשתם מנעול פרסה יש להצטייד בעוד מנעול על מנת לקשור את הגלגל האחורי.

קחו את הסוללה אתכם

כיום יש מגוון רחב של שיטות או מנעולים שונים שמאפשרים לנו לקבע את הסוללה לאופניים כך שלא יהיה ניתן לגנוב אותה, אך זוכרים מה אמרנו בתחילת המאמר "יש גישה שאומרת שרוב מטרת הנעילה היא להיות פחות גניב מהאופניים לידיך" אז ברגע שהשארתם את הסוללה על האופניים אתם בהחלט העיסקה הכי משתלמת של הגנב.
ההמלצה שלנו היא לא להשאיר את הסוללה באופניים אפילו לא לדקה.

קחו את המושב אתכם

בנוגע למושב כמובן שהדרך הכי בטוחה לשמור עליו היא לקחת אותו איתכם, אך עם זה כבר מעל ומעבר בשבילכם תוכלו להצטייד במנעול כבל וכך לנעול את המושב לאופניים.

לסיכום אחרי שעברנו על כמה טיפים חשובים לשמירה על האופניים החשמליים שלכם, זכרו רוב גניבות האופניים החשמליים שנגנבו בישראל בשנים האחרונות היו בעקבות שמירה לא נכונה של המשתמש על האופניים החשמליים שלו, זכרו כל העיניין הוא משחק של תמריצים אז בפעם הבאה אל תספרו תירוצים אלה פשוט תנעלו.

בברכה.

צוות SoftRide.

Call Now Button