איך משנעים אופניים חשמליות על רכב

 

האופניים החשמליות צוברות פופולאריות בקרב הקהל הישראלי, ואין זה פלא, שכן הן מספקות פיתרון תחבורתי מצוין לתושבי הערים, הן ידידותיות לרוכב ולסביבתו, ומאפשרות ניידות ללא תלות בעומס התנועה. לעיתים יש צורך להסיע את האופניים החשמליות ברכב, עד למסלול הרכיבה, בין אם מדובר ברכיבה קבוצתית, בטיול משפחתי, או בקטע דרך אותו לא ניתן לבצע עם האופניים. מהן הדרכים המומלצות לשנע את האופניים החשמליות שלכם – על כך נפרט בשורות הבאות.

 

אופניים בבגאז'

 

אם ברשותכם תקציב זעום, ורכב עם בגאז' גדול, אולי תוכלו לוותר על רכישת מתקן נשיאה מיוחד לאופניים החשמליים שלכם, ובמקום זאת, תוכלו להעמיס את האופניים בתא המטען של הרכב, בתנאי שרכשתם אופניים חשמליות מתקפלות. אופניים מתקפלות יועלו לכם גם בנסיעות עירוניות בהן אתם נדרשים לעבור קטעי דרך מסוימים ברכבת או אוטובוס. האופניים המתקפלות נוחות לפריקה הרכבה, קיפול והעמסה. תוכלו לפרק ולשנע גם אופניים שאינם מתקפלים, אך אז התהליך נהיה מסורבל יותר ומשתלם פחות.

 

מנשא אופניים אחורי המתחבר לתא המטען

 

מתוך המגוון הקיים כיום של מתקני נשיאה לאופניים חשמליות, אלו המנשאים הזולים והנפוצים ביותר, הם מתאימים לרוב סוגי הרכב, מתחברים לתא המטען, נוחים לקיפול כאשר לא משתמשים בהם, וניתן לשאת עליהם עד שלושה זוגות אופניים. החסרונות של מנשאים אלו הם שהם פחות בטיחותיים, שהם מסתירים את מספר הרישוי של הרכב, ולכן יש לרכוש מספר נוסף, ושבמקרים בהם הם מסתירים גם את הפנסים האחוריים תצטרכו למצוא פיתרון בתשלום, או לשלם קנס. בנוסף, הם מפחיתים את בטיחות הנסיעה, ועלולים לפגוע במרכב הרכב.

 

מנשא גג

 

קיימים דגמים רבים של מנשאי אופניים המתחברים לגג הרכב, השונים זה מזה באיכותם, במספר ובסוג האופניים שניתן לשאת עליהם. עבור רוב מנשאי הגג יש צורך להתקין גגון, על מנת שתוכלו לחבר אליו את מתקן הנשיאה. מתקן נשיאה איכותי המתחבר לגג הרכב הוא בטיחותי, הפריקה וההטענה של האופניים קלה ומהירה, וכבונוס, יש לך גגון לרכב להעמסת ציוד בטיולים משפחתיים. החיסרון של מנשאי גג הוא שפעמים רבות הרוכבים משאירים את המנשא מחובר כל העת לגגון, ובכך  מעלים את צריכת הדלק של הרכב, כמו כן, הם עלולים להפריע לשטיפת הרכב במכון.

 

מתקן נשיאה לאופניים חשמליות המתחבר לוו הגרירה של הרכב

 

קיימים מתקני נשיאה פשוטים, עליהם פשוט תולים את האופניים, ואילו מתקני הנשיאה המתקדמים יותר מצוידים בלוחית רישוי נוספת, במסילות עליהן עומדים האופניים, ואף במערכת אורות. עבור כל מתקן נשיאה כזה תצטרכו להתקין וו גרירה, עבור חלקם תצטרכו רישוי מיוחד, ומחירם של המתקנים האיכותיים גבוה. יחד עם זאת אלו מתקני נשיאה בטיחותיים, יעילים הן מבחינת כושר נשיאה, והן מבחינת תצרוכת הדלק של הרכב, והם נוחים לפירוק והרכבה.

Call Now Button