אופניים חשמליים מהירות - SOFTRIDE

אופניים חשמליות מהירות

האופניים החשמליות שלנו הן הכלי רכב שלנו , ולחלקנו ישנה חשיבות רבה למהירות של האופניים על מנת שנוכל להתנייד מהר יותר או אפילו בשביל שיהיה יותר קל לסחוב בעליות“. במאמר זה נעבור על חלקי האופניים שמשפיעים על מהירות האופניים החשמליות הסופית.

סוללה:

כמו שאתם יודעים לכל אופניים חשמליות היום יש סוללה שמספקת את המתח החשמלי למנוע , יש שני מושגים שאתם צריכים ללמוד כדי להבין איזו סוללה אתם צריכים בין אם זה למהירות נסיעה או לטווח נסיעה גדול יותר.

1) וולט: וולט היא כמות המתח החשמלי שעובר בסוללה ,ככל שנגדיל את המתח כך האופניים החשמליות יהיו מהירות יותר וחזקות יותר לעליות וכדומה , מרבית האופניים החשמליות היום עובדות על 36 וולט , וחלק קטן יותר אך מהיר יותר עובד על 48 וולט.

2) אמפר: אמפר היא כמות מדידה לתאי הסוללה הפנימיים , ככל שנגדיל את האמפר נגדיל את טווח הנסיעה שלנו וההפך ברגע שנקטין את כמות האמפר למרבית האופניים החשמליות כיום יש 10 אמפר שנותן להם תפוקה של 25 קילומטר בהפעלת ידית גז , לחלק קטן יותר יש 13 אמפר וגם 15 אמפר שמאפשר להם רכיבה עד 35-45 קילומטר בהפעלת ידית גז.

בקר:

בקר הוא בעצם המוח של כל אופניים חשמליות . הוא שולט בכל הפקודות הנדרשות לאופניים חשמליים , בנוסף לזה הוא גם אחראי על כוח ומהירות , בקר סטנדרטי ייתן לנו תפוקה של 250 וואט ו13 אמפר , בקר יותר חזק ומהיר לדוגמא יכולה להיות בקר 250 וואט ועם 18 . ישנה אפשרות להחליף את הבקר לבקר 350 וואט ו18 אמפר אך החוק מחייב אותנו להשתמש בבקר שחוזקו לא יעלה על 250 וואט אז שימו לב במידה ואתם מחליפים אותו לאיזה בקר אתם מחליפים .

מנוע :

אז גם המנוע משחק תפקיד במהירות של האופניים כמו שבוודאי חשבתם , מנועים חשמליים עובדים גם הם על מתח חשמלי, ככל שהמתח החשמלי יהיה קטן יותר מהמתח החשמלי של הסוללה כך המהירות הסופית תהיה גבוהה יותר , לדוגמא מנוע שעובד על זרם של 36 וולט שמותקן על אופניים חשמליות עם סוללה שמפיקה 48 וולט יהיה יותר מהיר אופניים חשמליות שמותקן אצלם מנוע שעובד על זרם של 48 שמותקן על אופניים חשמליות עם סוללה שמפיקה 48 וולט .

הגבלות :

גם בבקר וגם במנוע ישנם הגבלות על מנת למנוע מאיתנו לעבור על המהירות המותרת לפי החוק ( 25 קמש ) את ההגבלות האלה לא ניתן להסיר כמו שהמון חושבים, אולם ניתן להחליף את החלקים עצמם לחלקים יותר חזקים ועם מתח חשמלי יותר גבוה. שימו לב שאם אתם מחליפים חלק מסוים כדי לאפשר לאופניים החשמליות שלכם לנסוע יותר מהר אתם נשארים בגדר החוק.

לסיכום :

את האופניים החשמליות ניתן להפוך למהירות יותר או חזקות יותר במגוון דרכים שונות אך יש לשים לב שאנו נשארים במסגרת החוק.

בברכה

צוות SoftRide
חנות אופניים חשמליות
  

נגישות
Call Now Button