קורקינט חשמלי או אופניים חשמליים

כל יום עוד ועוד אנשים מצטרפים למהפכה הירוקה ועולים על כלי רכב חשמלי , ועל ידי כך חוסכים המון כסף ועל הדרך שומרים על הסביבה.  אם גם אתם עושים את הצעד ומחליטים לקנות כלי רכב חשמלי אבל יש לכם התלבטות קשה איזה כלי אתם צריכים ואיזה כלי הכי יתאים לצרכים שלכם המאמר הזה בשבילכם.

לכולנו היה פעם קורקינט כזה או אחר באיזה שהוא שלב בילדות, הרעיון הוא פשוט מאוד רגל אחת על המשטח רגל שנייה דוחפת אותנו קדימה וכל עוד יש מספיק מהירות ניתן לשים את הרגל שדוחפת גם על המשטח וליהנות מהנסיעה .

כיום יש לנו כבר קורקינט חשמלי למבוגרים ואלו מבנינו שמתלבטים אם לרכוש אותו הם אנשים בוגרים שצריכים להגיע לעבודה או ללימודים והאפשרות של דחיפה באמצעות הרגל כבר לא כל כך רלוונטית.

בשביל להבין איזה כלי חשמלי אתם צריכים, תצטרכו לשאול את עצמכם כמה ארבעה שאלות שרק בעזרת התשובות לשאלות הללו נוכל להבין איזה דגם הכי יתאים לכם.

  1. האם חשוב לי שהכלי יהיה קל ?

  1. האם החשיבות של משקל הכלי יותר חשוב לי מנוחות הנסיעה ?

  1. מהם המרחקים שאני מתכוון לרכב ביום ממוצע ?

  1. מה הסכום שאני מוכן להשקיע ?

עכשיו נעבור על השאלות ונוכל להבין איזה כלי חשמלי יותר מתאים לכם.

שאלה 1 : אז במידה וחשוב לכם שהכלי יהיה קל , להכניס אותו בקלות ובמהירות לרכב , להרים אותו לבית או לעבודה אז מרבית הקורקינטים החשמליים שוקלים בין 6 – 11 קילו ולעומת זאת משקלם של אופניים חשמליים נע בין 16-26 קילו.

שאלה 2 : חשוב להבין שהיתרונות של הקורקינט החשמלי הם גם החסרונות שלו, כן הוא יותר קטן ויותר קל, אך גודל הגלגל משפיע על איכות הרכיבה , במידה ונרכב על אופניים חשמליים מידה 16 אינץ' למשל שמשקלם בדרך כלל 16 קילו נרגיש נסיעה די חלקה .

לעומת זאת במידה ונרכב על קורקינט חשמלי שגודל הגלגל שלו הוא 10 אינץ' נוכל להרגיש הבדל משמעותי ברכיבה, לפתע כל חריץ בכביש מורגש.

שאלה 3 : בכל הקשור לעניין טווחי נסיעה בכלי חשמלי מה שאנחנו צריכים לשים לב אליו במפרט של הכלי הוא כמות האמפר (AH) בסוללה. סוללה עם 10 אמפר תתן לרוכב בערך 30 קילומטר ברכיבה בשימוש בידית גז. הרבה אופניים חשמליות המשווקות כיום מגיעות עם סוללה 36 וולט על 10 אמפר , סוללה שתספיק לטווחי הנסיעה של רוב האנשים אך במידה ואנחנו מתעניינים בקורקינט עלינו להבין שבקורקינט יש פחות אמפר , בדרך כלל 8 אמפר ומן הסתם תלוי בדגם. ישנם גם דגמים שמגיעים עם 10 אמפר.

שאלה 4 : אופניים חשמליים סטנדרטיים איכותיים כגון קל אופן פלוס תוכלו למצוא בטווחי מחירים של 3,000 ש"ח ל– 4,000 ש"ח . וקורקינטים חשמליים תוכלו למצוא גם במחירים התחלתיים של 3,000 אך במידה ותצטרכו סוללה שמספקת 10 אמפר וגודל גלגל גדול יותר (10 אינץ) הקורקינטים עם המפרטים הללו מתחילים במחיר 5,000 ועולים למעלה.

לסיכום עלינו לקחת בחשבון את כל המאפיינים שאנחנו צריכים בכלי אם זה נוחות, משקל או מחיר ועד לטווחי נסיעה ולפי המאפיינים הללו נוכל לדעת בביטחון איזה דגם הכי יתאים לנו. בחנות SoftRide תוכלו למצוא גם קורקינט חשמלי מתקפל במשקלים שונים וצבעים וכמובן בטווח מחירים משתנה.
אנו מקווים שעזרנו לכם והכי חשוב לא לשכוח לרכב בזהירות .

בברכה צוות SoftRide
חנות אופניים חשמליות

Call Now Button