חוקי רכיבה על אופניים חשמליים

חוקי רכיבה על אופניים חשמליות| רכיבה על אופניים חשמליים

 

כל יום עוד ועוד אנשים מצטרפים למהפכה הירוקה ועולים על  אופניים חשמליות, אם זה בגלל שאפשר לשכוח מפקקים ברגע שעלית על אופניים חשמליים או בגלל עלות התחזוקה של אופניים חשמליים לעומת עלות התחזוקה של רכב , ביטוח , דלק , חניה . או אפילו הזמן המבוזבז בחיפוש חנייה .

רגע לפני שאתם עולים על האופניים ישנם כמה דברים  שעליכם לדעת כי גם לרוכבי האופניים החשמליים יש חוקים.

 

מהם חוקי הרכיבה על אופניים חשמליים?

להלן מספר נהלי חובה לרוכבי האופניים החשמליים

  • קסדה – מבחינת מיגון חובה לחבוש קסדה לא חשוב אם אתה נוסע ממש קרוב ממש מעבר לפינה או קצת יותר רחוק , על רכיבה ללא קסדה ניתן לקבל דו"ח בין 100-200 ש"ח.
  • רכיבה על הכבישאופניים חשמליים נחשבים ככלי תחבורה ולכן החוק מחייב אותנו לרכב על הכביש וכן זה יותר מסוכן בשבילנו הרוכבים  כי לפעמים מהירות הרכבים שנוסעים לידנו יותר מהירה מהמהירות שלנו על האופניים והבדלי המהירויות על הכביש  עלולות להוביל לתאונה , מצד שני כאשר אנחנו על המדרכה אנחנו מהווים סכנה להולכי רגל . ברכיבה על מדרכה ניתן לקבל דו"ח בין 150 – 250 ש"ח.
  • ציוד – האופניים החשמליים כוללים כמובן מנוע וסוללה וחלקי חילוף נוספים שמאפשרים נסיעה חשמלית בטוחה , על מנת לדאוג שכל האופניים החשמליים בארץ בטוחים לנסיעה מכון התקנים הוציא תקינה על מנת לדאוג שהאופניים החשמליים יצוידו בכל מה שנדרש. בין היתר גם מה מותר שיהיה על  האופניים ומה אסור.
  • הספק מירבי – מותר לרכוב על אופניים חשמליים שההספק המירבי  שלהם הוא 250 וואט
  • מהירות – מהירות הנסיעה של אופניים חשמליים לא תעלה על 25 קמ"שהתקנים הישראלים מתאימים גם לתקינה האירופאית וקובעים על המנוע להפסיק לפעול כאשר האופניים מגיעים למהירות שעולה על 25 קמ"ש.
  • אביזרי בטיחות – יש להתקין על האופניים החשמליים אביזרי בטיחות: צופר, פנס אחורי ופנס קדמי ומחזיר אור. הגיל המינימלי לרכיבה על אופניים חשמליים הוא 16
  • סימן רשמי – האופניים החשמליים חייבים לשאת סימן רשמי  שממוקם בגלוי לעין על השילדה של האופניים.

לסיכוםלפני שאתם עולים על האופניים תוודאו שהאופניים שלכם  מאושרות במכון התקנים שלא שכחתם קסדה ושאתם מתכוונים לרכוב על הכביש ולא על המדרכה.

שתהיה לכם רכיבה מהנה

בברכה

צוות SoftRide

Call Now Button